#płatnawspółpraca - blog TopTrymer.pl udostępnia powierzchnię reklamową wybranym reklamodawcom w zamian za prowizję.

Wahl Close Cut Pro | Opinie i recenzje

Kosmetyki dla mężczyzn - porównaj na Ceneo.pl

Dla kogo zakup maszynki do strzyżenia Wahl Close Cut Pro będzię dobrą decyzją?

Jakie możliwości daje model za około 200 zł?

Sprawdźmy zatem czego można spodziewać się od tej zółtej maszynki!

Wahl Close Cut Pro to “sieciowa” maszynka do strzyżenia włosów, która wykazuje wiele cech profesjonalnych modeli.

Jednym z jej głównych atutów jest ostrze pozwalające osiągnąć bardzo dobre wyniki golenia głowy (czyli używając do cięcia samego ostrza bez nasadek).

W skład zestawu Wahl Close Cut Pro wchodzi oprócz maszynki 6 nasadek dystansowych, grzebień, pędzelek do czyszczenia ostrza i buteleczka z olejem do smarowania ostrza

Jak w skrócie można opisać maszynkę Wahl Close Cut Pro?

  • dobrej jakości samoostrzące się ostrza ze stali węglowej
  • ostrze bez nasadek pozwala na osiągnięcie długości ok. 0,6 mm
  • mocny silnik elektromagnetyczny
  • zasilanie wyłacznie sieciowe – czyli części z nas będzie przeszkadzał podczas ciecia kabel, jednak silnik ciagle daje 100% mocy i nie ma akumulatora, który z czasem traci swą pojemność
  • zestaw 6 nasadek grzebieniowych / dystansowych o długościach 1,5, 3, 4,5, 6, 10 i 13 mm

W odróżnieniu od większości maszynek do strzyżenia, Wahl Close Cut nie posiada z boku maszynki dźwigni do regulacji długości strzyżenia.

Jej głównym przeznaczeniem jest golenie głowy, jednak kilka nasadek dystansowych, które wchodzą w skład zestawu, pozwalają na używanie maszynki do tworzenia krótkich fryzur (maks. ustawienie 13 mm).

Jeśli dotąd nie używałeś maszynek do strzyżenia wyłącznie z zasilaniem sieciowym, możesz mieć (początkowo) trudności z przyzwyczajeniem się to tego.

Kabel zasilający w maszynce Wahl Close Cut Pro jest wystarczająco długi a w dodatku jest masywny – podobny do tego, co spotykamy w profesjonalnych maszynkach.

Osobiście dobrze oceniam droższe modele maszynek do strzyżenia Wahla (to najczęściej ta za ok. 200 zł i powyżej).

Są to maszynki wyposażone w dobrej jakości ostrza, wiele z nich działa wyłącznie “na kablu” i generalnie chodzi o modele o bardzo prostej budowie, dlatego przy odpowiedniej konserwacji maszynki (szczególnie regularne smarowanie ostrza) te posłużą naprawdę przez długie lata.

Aby ostrze służyło nam dobrze przez wiele lat, należy regularnie je smarować.

Małą buteleczkę z olejem mamy już w zestawie. Póżniej wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową “olej do smarowania ostrzy maszynek” i wybrać jeden z nich.

Który olej do smarowania ostrzy wybierzemy nie ma aż takiego znaczenia, o wiele ważniejsze jest pamiętanie o regularnym smarowaniu nożyków (idealnie po każdym użyciu).

Nasadka o długości 13 mm to maksimum, jesli chodzi o ustawienia długości Wahla Close Cut Pro.

W całości plastikowe nasadki wprawdzie nie są złe, jednak o wiele lepsze (profesjonalne) oferuje np. model Wahl Elite Pro.

Nasadki mają długości podane w calach, milimetrach oraz w standardowym systemie oznaczania długości Wahala – jak na powyższym zdjęciu 4,5 mm = 3/16 cala = No. 1,5

Powyżej ostrze zastosowane w modelu Wahl Close Cut Pro – jego konstrukcja pozwala na cięcie zaraz przy skórze a producent deklaruje długość cięcia 0,6 mm.

Dla kogo maszynka Wahl Close Cut Pro będzie dobrym rozwiązaniem?

Podumowując maszynka do strzyżenia Wahl Close Cut Pro będzie dobrą opcją dla tych, którzy wcześniej mieli już możliwość pracowania maszynkami z wyłącznie sieciowym zasilaniem – czyli są przyzwyczajeni do pracy z “maszynką na kablu”.

Oczywiście jest to swego rodzaju utrudnienie, jednak co ciekawe maszynki z zasilaniem sieciowym mają kilka bezsprzecznych zalet.

Po pierwsze cały czas dają swoje maksimum mocy.

Po drugie nie są tak wrażliwe na zapominanie o smarowaniu ostrzy.

Buty męskie na Ceneo
Wybierz maszynkę dla siebie
od 35 zł
SPRAWDŹ !