Golarki hybrydowe 👍 | Porównaj najlepsze modele

Najlepsze hybrydowe trymery lub golarki do zarostu
Popularne hybrydowe golarki do zarostu

Golarki hybrydowe zwane także hybrydowymi trymerami łączą w sobie cechy elektrycznych golarek do zarostu oraz klasycznych trymerów do brody.

Zatem za pomocą tych urządzeń można swój zarost golić, przycinać i stylizować.

Na polskim rynku mamy ponad 10 modeli tego typu golarek/trymerów.

W tym porównaniu skoncentrujemy się na najpopularniejszych modelach wiodących marek, jakimi są Philips, Remington i Rowenta.

Będzie więc mowa o seriach:

  • Philips OneBlade
  • Remington Durablade
  • Rowenta Forever Sharp

Sprawdźmy zatem jakie możliwości oferują te urządzenia i w takim razie dla kogo będą odpowiednią opcją.

W tym porównaniu znajdziesz:

Czym się różni ostrze hybrydowej golarki do zarostu od ostrza klasycznego trymera do brody?

Jakie daje możliwości?

Ostrza hybrydowe golarek Philips OneBlade Rowenta Forever Sharp i Remington Durablade
Hybrydowe ostrza wiodących golarek (od lewej) Philips OneBlade, Rowenta Forever Sharp i Remington Durablade

Ostrza golarek hybrydowych zasadniczo różnią się – co do budowy i możliwości – od klasycznych ostrzy spotykanych w klasycznych trymerach do brody.

Sprawdźmy zatem jakie właściwości posiadają te ostrza i jakie efekty można osiągnąć za ich pomocą.

Jakość golenia

hybrydowe ostrza golarek philipsa, rowenty i remingtona
Po wypróbowaniu wszystkich tych golarek – jeśli chodzi o jakość golenia – ustawił bym je w takiej kolejności, jak na obrazku (od lewej)

Ostrze nie dotyka bezpośrednio skóry, przez co golenie nie jest dokładne i gładkie, jak na przykład maszynkami z żyletką.

Z drugiej jednak strony nie powoduje takich podrażnień, jakie powstają podczas golenia maszynkami z żyletką, czyli golenie jest bezpieczne.

Wypróbowałem wszystkie modele hybrydowych golarek i w moim przypadku najlepsze efekty uzyskałem trymerami Philipsa zaraz po nich wskazał bym urządzenia Rowenty a trzecie miejsce przyznaję golarkom Remingtona.

Tutaj chciał bym zaznaczyć, że efekty golenia tymi trymerami będą u każdego faceta nieco inne i część użytkowników ustawiła by te golarki w innej kolejności.

Golenie z pianką, czy bez?

Golarki hybrydowe umożliwiają golenie na sucho i na mokro
Wszystkie golarki hybrydowe Philipsa, Rowenty i Remingtona umożliwiają golenie na sucho i na mokro (pianka lub żel do golenia)

Wszystkie golarki hybrydowe wiodących producentów, czyli głównie Philips, Remington i Rowenta, umożliwiają golenie na sucho oraz na mokro – z użyciem pianki, czy żelu do golenia.

Część użytkowników twierdzi, że golenie na mokro z użyciem pianki dawało jeszcze lepsze efekty i w rezultacie gładsze golenie.

Głowica każdej golarki hybrydowej jest ruchoma, dzięki czemu lepiej dostosowuje się do kształtów twarzy.

Nowe możliwości podczas golenia i stylizacji zarostu

hybrydowe golarki do zarostu mają obustronne ostrza
Wszystkie golarki hybrydowe posiadają obustronne ostrza, które dają nowe możliwości podczas golenia i stylizowania zarostu

Dzięki temu, że ostrze jest obustronne, czyli posiada dwie krawędzie tnące, pozwala na precyzyjną i bardzo wygodną stylizację zarostu oraz daje nowe możliwości, których klasyczne trymery do brody nie oferują.

Szczególnie należy podkreślić przydatność golarek hybrydowych podczas formowania ostrych krawędzi na przykład linii brody na policzkach i na szyi.

Trwałość ostrza – Philips vs Remington i Rowenta

Philips OneBlade – zero konserwacji w zamian za regularną wymianę ostrzy

Golarki Philips OneBlade wymagają regularnej wymiany ostrza
Golarki Philips OneBlade wymagają regularnej wymiany ostrza co ok. 4 miesiące

Biorąc pod uwagę trzech głównych konkurentów na rynku golarek hybrydowych, czyli Philips, Rowenta i Remington, ogólnie mamy podział na dwa obozy.

Do jednego należą golarki Philips OneBlade, które w zamian za praktycznie zerowe potrzeby konserwacji ostrza, wymagają regularnej jego wymiany, ponieważ ostrza dosyć szybko się zużywają.

Producent podaje, że przy dwóch pełnych goleniach tygodniowo jedno ostrze OneBlade powinno wytrzymać około 4 miesięcy.

W praktyce natkniemy się na opinie użytkowników, którzy byli zmuszeni do wymiany ostrza nawet co 2 miesiące, ale nie brak też głosów, które twierdzą, że wymiana była konieczna raz na 6 miesięcy.

Cena jednego ostrza waha się od 40 do 50 zł, co przy konieczności wymiany co 3-4 miesiące daje rocznie sumę około 150-200 zł.

To z kolei przeliczenie tej sumy na 1 miesiąc oznacza, że na eksploatację któregokolwiek trymera Philips OneBlade trzeba miesięcznie przeznaczyć kilkanaście zł.

Remington Durablade i Rowenta Forever Sharp – brak konieczności wymiany ostrzy w zamian za konieczność ich regularnego smarowania

Wymienne ostrza hybrydowych trymerów do zarostu
Golarki Rowenty i Remingtona posiadają samoostrzące się ostrza, które nie wymagają wymiany nawet przez 5 lat

Drugi obóz tworzą hybrydowe golarki Remingtona i Rowenty.

Tych dwóch producentów poszło inną drogą. W zamian za samoostrzące się ostrza, które nie wymaga wymiany przez co najmniej 5 lat, konieczna jest regularna konserwacja ostrza w postaci ich smarowania.

W przypadku Rowenty po każdym użyciu a w przypadku Remingtona co kilka goleń.

Tutaj jeszcze dodam, że w przypadku hybrydowych golarek Rowenta Forever Sharp i Remington Durablade możliwe jest dokupienie zapasowych ostrzy w cenie podobnej do ostrzy OneBlade, czyli około 50 zł.

Sam zakup ostrzy jest może nieco bardziej skomplikowany, ponieważ wymaga skontaktowania się z serwisem tychże producentów, ale taka możliwość istnieje i w porównaniu z popularnymi Philipsami OneBlade gra jest warta świeczki.

Więc gdyby policzyć ile kosztuje eksploatacja trymerów hybrydowych Philipsa, Rowenty i Remingtona przez okres czasu 5 lat, oczywiście w przypadku trymerów Rowenty i Remingtona wydamy maksymalnie kilkadziesiąt zł na oleje do smarowania ostrzy.

W przypadku Philipsów OneBlade praktycznie żadnej konserwacji ostrza nie ma, lecz całkowita suma wydana na zapasowe ostrza w ciągu 5 lat w większości przypadków będzie oscylować koło 750-1000 zł.

Możliwość golenia ciała

niektóre trymery hybrydowe można wyposażyć w specjalne nasadki do golenia ciała
Tylko trymery Philips OneBlade można dodatkowo wyposażyć w 2 specjalne nasadki do bezpiecznego golenia ciała

Jak na razie tylko golarki Philips OneBlade można wyposażyć dodatkowo w zestaw 2 specjalnych nasadek do bezpiecznego golenia ciała wraz z zapasowym ostrzem (cena zestawu to ok. 80 zł).

Pierwsza nasadka utrzymuje odległość ostrza od skóry na 3 mm, druga pozwala na pracę ostrza tuż przy skórze w odległości ok 1 mm.

Część modeli Philips OneBlade można kupić od razu w zestawach, które już zawierają wyżej wspomniane nasadki.

Cena takiego zestawu jest wtedy oczywiście odpowiednio wyższa.

Po co dodatkowe ostrze w zestawie nasadek?

Filozofia jest taka, że jedno ostrze jest używane do golenia zarostu a drugiego używamy podczas pielęgnacji ciała.

W przypadku hybrydów Rowenty i Remingtona osobnych nasadek do golenia ciała brak, ale w praktyce można z powodzeniem używać do tego celu prostych nasadek grzebieniowych o długości 1 i 3 mm przeznaczonych pierwotnie do trymowania zarostu.

Co więcej modele Rowenty posiadają nasadki obustronne, które z powodzeniem mogą konkurować z specjalnymi obustronnymi nasadkami do ciała Philipsa.

Akumulatory

Trymery hybrydowe są najczęściej wyposażone w akumulatory litowo-jonowe
Prawie wszystkie golarki hybrydowe są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe

Jakość akumulatorów używanych w trymerach hybrydowych jest dosyć zróżnicowana.

Niektóre modele do pełnego naładowania potrzebują aż 12 godzin, inne z kolei tylko 1 godzinę.

Podobnie jest z czasem pracy na baterii. Wartości wahają się od 40 do 120 minut.

Rowenta Forever Sharp – możliwość ładowania USB

Trymery Rowenta Forever Sharp można ładować przy pomocy złącza USB
Podobnie jak golarki Remington Durablade, wszystkie modele Rowenta Forever Sharp można ładować przy pomocy złącza USB

Tutaj prym wiodą golarki hybrydowe Rowenty z serii Forever Sharp.

Wszystkie modele w pełni naładują się w ciągu 1,5 godziny a czas pracy na akumulatorze u pierwszego modelu TN 6010 wynosi 90 minut a u dwóch pozostałych TN6000 oraz TN 6030 czas ten sięga aż 120 minut.

W dodatku golarki te jako jedyne umożliwiają tak zwane szybkie ładowanie.

W praktyce oznacza to, że w sytuacji rozładowania baterii podczas golenia wystarczy trymer podłączyć na ładowarkę na okres około 4 minut a urządzenie doładuję się na tyle, żeby wykonać jedno pełne golenie.

Golarki Philips OneBlade – możliwości ładowania

Philips QP6520 ma podstawkę ładującą
Philips OneBlade QP6520 jako jedyny hybrydowy trymer do zarostu posiada podstawkę ładującą

Jeśli chodzi o konkurencyjne modele, to kroku może im dotrzymać praktycznie tylko najwyższy model Philips OneBlade Pro, oznaczony jako QP6520. Pełne ładowanie trwa 1 godzinę a czas pracy na baterii to 90 minut.

Kolejne trzy modele Philips OneBlade – mianowicie QP 2620 , Qp. 6505 oraz QP 6510 – mogą się pochwalić czasem pracy na baterii około 60 minut a czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora wynosi w przypadku pierwszego ze wspomnianych trymerów około 4 godziny a u dwóch pozostałych 1 godzinę.

Spośród hybrydowych trymerów Philips OneBlade najgorszy wynik osiąga podstawowy model oznaczony jako QP 2520, który jest wyposażony w starszy typ baterii – ta do pełnego naładowania potrzebuję aż 8 godzin a czas pracy na baterii to około 45 minut.

Golarki Remington Durablade – możliwości ładowania

Hybrydowe golarki Remington Durablade - możliwości ładowania
Golarki hybrydowe Remingtona w zamian za niższą cenę oferują nieco gorsze parametry akumulatorów

Również średnio pod względem jakości akumulatorów wypadają hybrydowe golarki Remington Durablade.

Pierwszego modelu oznaczonego jako MB 010 praktycznie za akumulator pochwalić się nie da. Pełne ładowanie trwa 12 godzin, po których trymer jest zdolny do samodzielnej pracy przez około 40 minut.

Nieco lepsze osiągi mają 2 kolejne modele oznaczone jako MB050 oraz MB070. Czas ładowania obu trymerów wynosi około 4 godzin a czas pracy na baterii to 60 minut.

Możliwości ustawienia długości trymowania

Hybrydowe trymery do zarostu i możliwości ustawienia długości trymowania zarostu
Większość golarek hybrydowych do ustawienia długości trymowania zarostu używa prostych nasadek grzebieniowych

Z kolei jeśli chodzi o ilość ustawień długości trymowania zarostu na prowadzenie wysuwają się 3 trymery Philips OneBlade Pro.

Wspomniane trzy modele Philips OneBlade Pro swoim wyglądem już bardziej przypominają klasyczne trymery i dzięki tej budowie umożliwiają zamocowanie nasadki z pokrętłem, która umożliwia wybór co najmniej 9 długości.

Golarki hybrydowe Philips OneBlade Pro - nasadki z pokrętłem
Trzy modele golarek Philips OneBlade Pro jako jedyne z hybrydowych trymerów do brody do regulacji długości przycinania posiadają nasadki z pokrętłem

Mowa tu o modelu QP 6505, którego nasadka umożliwia ustawienie 9 długości w zasięgu 0,5 do 7 mm.

Kolejny model QP 6510 umożliwi ustawienie już 12 długości w przedziale 0,5 do 9 mm.

Najwięcej możliwości daje najwyższy model z serii Philips OneBlade Pro oznaczony jako QP 6520. Nasadka pozwala na ustawienie jednej z 14 długości a zaczynamy już na poziomiei 0,4 mm. Najwyższe ustawienie w przypadku tego modelu to 10 mm.

Większość golarek hybrydowych ma nasadki grzebieniowe
Nasadki grzebieniowe trymerów hybrydowych różnią się nieco budową i rozmiarami

Zdecydowana większość golarek hybrydowych do ustawienia długości przycinania używa prostych nasadek grzebieniowych i w zależności od modelu ich liczba waha się od 3 do 5 sztuk.

Najczęściej oferowane są długości 1, 3 oraz 5 mm.

Jeśli o nasadkach mowa, trzeba jeszcze wspomnieć, że tylko golarki Rowenta Forever Sharp są wyposażone w obustronne nasadki grzebieniowe.

W przypadku wszystkich innych trymerów hybrydowych po założeniu nasadki na obustronne ostrze – jedna z jego krawędzi pozostaje zawsze przez nasadkę zakryta i podczas przycinania zarostu używamy tylko jednej krawędzi tnącej.

Różne nasadki do ustawiania długości przycinania zarostu
Prostą nasadkę można zakładać na obie strony – nasadkę z pokrętłem już nie

Aż takiego problemu nie ma u wszystkich trymerów, które są wyposażone w proste nasadki grzebieniowe, ponieważ można je zakładać na obie strony i w ten sposób wykorzystywać zależnie od potrzeby jedną lub drugą krawędź tnąca ostrza.

Komplikacja następuje tylko u 3 modeli Philips OneBlade Pro, które do ustawienia długości trymowania używają nasadek z pokrętłem.

Nasadki te można założyć tylko na jeden sposób i w praktyce podczas przycinania zarostu z nałożoną nasadką wykorzystujemy zawsze tylko jedną krawędź ostrza.

Druga krawędź może być wykorzystywana tylko podczas golenia zarostu, czyli używając trymera bez nasadki.

Akcesoria golarek hybrydowych

Golarka hybrydowa Rowenta Forever Sharp TN6030 - akcesoria
Najczęściej tylko najwyższe modele w serii posiadają dodatkowe akcesoria – czasami jest to etui podróżne, czasami podstawka ładująca lub dodatkowy precyzyjny trymer w formie nasadki

Tak się składa, że jeśli chodzi o podstawowe wersje trymerów hybrydowych wszystkich producentów,dodatkowe akcesoria spotykamy praktycznie tylko u najwyższych modeli każdej serii.

I tak u Philipsa najwyższy model QP 6520 jest dodatkowo wyposażony w podstawkę ładującą oraz etui podróżne.

Również jako jedyny posiada funkcję blokady urządzenia na czas podróży, dzięki czemu nie dojdzie do przypadkowego włączenia trymera w torbie.

W przypadku Rowenty najwyższy model oznaczony jako TN 6030 posiada dodatkowo twarde etui podróżne oraz oferuje największą ilość nasadek do regulacji długości przycinania zarostu.

Z kolei u Remingtona najwyższy model Remington Durablade MB070 jako jedyny z całej serii posiada w zestawie dodatkowe wąskie ostrze do precyzyjnej stylizacji zarostu (w formie wymienianego ostrza) oraz adapter dzięki któremu można rozszerzyć możliwości ładowania również do ładowanie baterii z sieci (pozostałe 2 modele tylko ładowanie przez złącze USB).

Ergonomia i łatwość używania

hybrydowe golarki do zarostu są bardzo wygodne w użyciu
Ze względu na swe kompaktowe wymiary, hybrydowe golarki do zarostu są bardzo wygodne w użyciu

Ogólnie golarki hybrydowe cechują się bardzo dobrą ergonomią dzięki kompaktowym rozmiarom i bardzo najczęściej wysokiej klasie wodoodporności.

Sprawdźmy jak wygląda praca tym typem urządzeń w zależności od marki trymera hybrydowego.

Kompletna wodoodporność

Trzej wiodący producenci golarek hybrydowych czyli Philips, Remington i Rowenta stworzyli swoje urządzenia z myślą o możliwości używania ich pod prysznicem.

Taka klasa wodoodporności (IPX7) dodatkowo oznacza dziecinnie proste czyszczenie urządzenia.

Jedyne co trzeba zrobić, to po skończonej pracy opłukać cały trymer pod bieżącą wodą.

Trymery hybrydowe mniej znanych producentów już takiej klasy wodoodporności najczęściej nie posiadają i w zależności od marki i modelu możliwe jest tylko suche czyszczenie lub płukanie pod bieżącą wodą wyłącznie ostrza.

Kompaktowe rozmiary

Golarki hybrydowe cechuje świetna ergonomia pracy
Golarki hybrydowe dzięki swym kompaktowym wymiarom są bardzo wygodne w użyciu

Przeważająca większość hybrydowych trymerów do zarostu wygląda jak “nadmuchana” czy też powiększona maszynka z żyletką.

Jak na razie tylko 3 trymery Philips OneBlade Pro wyznaczają się już nieco inną budową – bardziej przypominającą klasyczne trymer do brody.

Dzięki kompaktowym rozmiarom urządzenia te są lekkie, bardzo dobrze leżą w dłoni a praca nimi jest niezwykle wygodna.

Chciałbym jeszcze dodać, że oprócz trzech trymerów Philips OneBlade Pro – wszystkie pozostałe urządzenia hybrydowe posiadają zwężenie rękojeści w okolicach ostrza, co oznacza jeszcze lepszą widoczność dolnej krawędzi ostrza.

Dzięki temu, że widzimy dokładnie dokąd sięga dolna krawędź ostrza, możemy bez problemu precyzyjnie stylizować zarost a szczególnie cecha ta przydaje się podczas wytyczania ostrych linii zarostu na policzkach i szyi.

Głośność pracy

Głośność pracy poszczególnych trymerów hybrydowych jest całkiem zróżnicowana
Według mnie najciszej pracują golarki Rowenta Forever Sahrp (w środku)

Z moich osobistych doświadczeń i porównania wszystkich trymerów hybrydowych skłaniam się ku twierdzeniu, że najcichsze są golarki Rowenta Forever Sharp.

Na drugim miejscu wskazał bym trymery Philips OneBlade.

Trzecie miejsce przyznałbym golarkom Remington Durablade.

Oczywiście ocena poziomu hałasu emitowanego przez urządzenie jest bardzo subiektywna i każdy będzie oceniał ten parametr nieco inaczej.

Niemniej jednak włączając trymer hybrydowy Rowenty i Remingtona – różnica jest dosyć zauważalna.

Drgania generowane podczas pracy urządzenia

Golarki hybrydowe generują podczas pracy różny stopień drgań
W mojej ocenie golarki Remington Durablade generują podczas pracy nieco większe drgania, jednak mi osobiście to w pracy tymi urządzeniami nie przeszkadzało

Tutaj trymery podzieliłbym na 3 kategorie.

Pierwsza z nich obejmuje trymery które generują najmniej drgań.

Według mojej oceny można tutaj zaliczyć zarówno trymery Rowenta Forever Sharp jak hybrydowe golarki Philips OneBlade.

Do drugiej grupy należą urządzenia, których drgania podczas pracy są nieco większe, ale do zaakceptowania i nie wpływają negatywnie na komfort pracy.

W tej grupie znalazły się golarki Remington Durablade.

Trzecią grupę tworzą hybrydowe trymery mniej znanych producentów i tutaj u większości modeli drgania są już dosyć znaczne.

Bardziej wymagający użytkownicy na pewno nie zdecydowaliby się na zakup żadnego z tychże modeli.

Czy już wiesz która golarka hybrydowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem?

Najlepsze hybrydowe golarki do zarostu
Golarki hybrydowe są ciekawą alternatywą na rynku urządzeń do pielęgnacji zarostu

W tym zestawieniu porównaliśmy wszystkie modele golarek hybrydowych wiodących producentów:

Sprawdziliśmy co łączy te urządzenia oraz jakie są między nimi różnice.

Jeśli dalej nie jesteś pewien, jakie urządzenie będzie idealne do pielęgnacji twojego zarostu, sprawdź poradnik “Który trymer do brody wybrać?”.

Leave a Reply